Embudu Village uzun zamandır sürdürdüğü başarı hikayesini, oluşturduğu ev rahatlığında otel konseptine ve elbette ki Male havaalanına çok yakın olmasının yansıra zengin bir dalış alanına sahip olmasına borçlu.
2011 yılından önce eski bir görünüme sahip olan odalar yönetimin girişimiyle 2011’den başlayarak 2012 yılı boyunca yenilenmiştir.
Başta da belirttiğimiz gibi otelde sizi çeken, personelin yardımseverliğiyle birlikte misafirlerini evlerinde hissetmeleri ilkesine bağlı olmaları.
Akşamları ana bar su üzerindeki ahşap platformu özellikle günbatımı saatlerinde oldukça keyifli ve haftada bir gece disko haline geliyorsa da genel olarak huzur bulmak için ideal bir yer olduğunu söylemek mümkün.
Şnorkel dalış bu ada için olmazsa olmaz. Kolayca geçilebilen 5 kestirme yol, büyüyen mercanlar, büyük türler de dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazeye sahip olan balık çeşitleri adayı bu bakımdan cazip hale getiriyor. Scuba dalış da ada etrafındaki dalış alanlarının çeşitliliği ve dalış liderlerinin bilgili son derece yardımsever olmasından dolayı bu adanın vazgeçilmezlerinden. Embudu Kanalı’nın koruma altına alınmış bölümü birkaç dakika uzaklıkta olup Embudu Thila’nın mercan bahçelerini ve köpekbalıklarının sıklıkla görüldüğü heyecan verici bir bölgeyi çevreler.
Misafirlerin büyük bir bölümü Alman olup kalan kısım ise Fransız ,İtalyan ve İngiliz’dir. Herşey dahil konseptiyle çalışan otel için tüm yemeklerin çok güzel olduğunu söyleyebiliriz.
Embudu’nun 36 odası eski görünümünü korumaktadır fakat kalan 76 oda beklentiyi son derece karşılamaktadır. Bunların da yarısı yenilenme döneminde daha çok ele alınmış ve makyajlanmıştır. Geri kalan 16 delux oda su üzeri bungalowlardır. Ahşap zeminde bulunan cam panel, tatmin edici düzeyde teknolojik imkanlar ve gizliliği koruyan özel balkonları bu odaları güzelleştiren detaylar.
Otelin benimsediği ‘mümkün olduğu kadar doğal ilkesiyle adada yapay olan bir şey görmek mümkün değil. Kıyı boyunca uzayan çalılar görüntüden ödün vermeden kendi hallerinde büyümeye bırakılmış. Bu otelde doğayla başbaşa huzurlu bir Maldivler tatili sizi bekliyor.

Oda Özellikleri
Klima, MiniBar, Kasa, Telefon, Tv (sadece su üzeri villalarda mevcuttur), Çay / kahve yapımı imkanı, Saç kurutma makinesi

Tesis Özellikleri ve Aktiviteleri
Spa, Dalış, Su sporları, Gece balık tutma, Yerel ada gezisi, Male alışveriş turu, Havuz, Masa Tenisi, Voleybolu, Badminton, Dart, DJ

Restaurant ve Barlar
Main Restaurant

Embudu Village2

CEVAP VER