Maldivler, dünyanın önde gelen sualtı dalış merkezlerinden biridir. Maldivler, çok çeşitli ve bol miktarda deniz canlısına, flora ve faunaya sahip binden fazla mercan adasına sahiptir. Maldivler ‘in büyüsü o kadar etkili ki daha önce dalmayı hiç denememiş olanlar için harika bir başlandıç yeridir. Maldivler ‘e özgü deniz altındaki o büyüleyici atmosferi görmeniz ve tropikal balıklarla resiflerin arasın yüzmek… Şansı gününüzdeyseniz sadece buraya özgü melek balığı, papağan balığı, napolyon akya, anemon balığı ve cerrah balığını görmeniz mümkün.

maldivler-dalis-turu

Tatil köylerinin neredeyse tamamı PADI sertifikasına sahip dalış merkezleridir. Deneyimli PADI dalış eğitmenleri ve dalış ustaları sayesinde her türlü dalış gereksinimlerinizi karşılayabilirler. Dalış tutkunuz var ise Maldivler kesinlikle sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

maldivler-dalis-turu-2

Maldivler’in tanınmış dalış noktaları arasında “Mushimasmingili Thila” (Balık Kafası), bir defasında dünyanın en iyi gece dalış noktası seçilen “Maaya Thila”, “Lankan Manta Noktası”, “Banana Reef”, “Maldives Victory”, “Maalhos Thila” ve benzeri yerler bulunmaktadır.

maldivler-dalis-turu-3

CEVAP VER